Dr. Selim Şenöz

1988 yilindan beri üreme endokrinolojisi ve tüp bebekle ilgilenmekteyim. Bu süre içinde hem klinik hem de laboratuvar bölümlerinde çalismanin yanisira, klinik yöneticiligi de yaptim. 1988 yilindan baslayarak, yerli ve yabanci dergilerde büyük çogunlugu infertilite ve tüp bebek ile ilgili olmak üzere yüzün üzerinde makale ve kongre sunumlarim vardir.
Doğum Tarihi: 09-Ekim-1958

Eğitim Durumu:
Üst ihtisas:
(1991-1994) Toronto Üniversitesi Kadin Hastaliklari, Üreme Endokrinolojisi, Infertilite bölümünde üst ihtisas yaptim (clinical fellow olarak). Bu süre içerisinde özellikle laparoskopik cerrahi ve tüp bebek konusunda çalistim. Bulundugum Üniversite Kanada’nin en büyük tüp bebek programina sahiptir. Kanada ve Amerika Birlesik Devletlerinde egitim lisansi alabilmek için gerekli olan FMGMS, MCCEE, ACLS, TOEFL sertifikalarina sahibim.

Başasistan:
Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Kadin Hastanesi tüp bebek ve infertilite bölümünde çalistim.

Uzmanlik Eğitimi:
(1984-1988) Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Kadin Hastanesinde Kadin Hastaliklari ve Dogum Dalinda uzmanlik egitimi aldim. Uzmanlik egitimi içinde 1987 yilinda Norveç’te Bergen Haukeland Sykehus’da tüp bebek konusunda 6 ay süre ile egitim gördüm.

Üniversite:
(1976-1982) Hacettepe Üniversitesi Tip Fakültesi.

Lise:
(1973-1976) Ankara Fen Lisesi. Üçüncülük ile mezuniyet. ÖSYM sinavinda 1976 yilinda Türkiye 24.sü oldum.

İlkokul-Ortaokul:
(1965-1973) Demirlibahçe ilkokulu ve ortaokulu. Ankara.

İş Tecrübesi
1999-Şimdi: Jinepol Kadin Sagligi ve Tüp Bebek Klinigi’nde çalismalarina devam etmekteyim.
1998-1999: Özel Istanbul Cerrahi Hastanesi tüp bebek ünitesini kurdum ve klinik yöneticisi olarak 8 ay süre ile çalistmi. Ancak Subat 1999 yilinda ayrilarak Jinepol Kadin Sagligi Klinigi’ni 2 uzman arkadasim ile birlikte kurdum.
1995-1998: Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Kadin Hastanesinde Infertilite-Tüp bebek ve Laparoskopik Cerrahi bölümünde basasistan olarak çalistmi. Bu süre içinde çalisma arkadaslari ile birlikte pekçok ulusal ve yabanci dergiye ve kongrelere makale ve tebligler hazirladim. Hemen hemen tüm önemli ulusal ve uluslarasi kongre ve toplantilara katilma imkani buldum.
1988-1989: Ilgaz Devlet Hastanesinde uzman hekim olarak zorunlu hizmet.
1982-1984: Tunceli’de pratisyen hekim olarak 2 yil zorunlu hizmet

İlgi Alanlari:
Her türlü spor dali ilgi alanima girmekle birlikte lise ve üniversite yillarinda daha yogun olmak üzere basketbol ve voleybol oynadim. Mesleki yayinlarin yani sira biyografik ve bilim-kurgu kitaplar okumak zevk aldigim ugraslarim arasindadir. Tibbi alanda kullanilmak üzere hobi düzeyinde bilgisayar programlari yaziyorum. Kullandigim diller arasinda dBase, Clipper, C, Visual basic bulunmaktadir.

E-Posta: selim.senoz@www.jinepol.com.tr